VEZNJAK SITIJA

Kakve majstorije Gindoana: Prvi gol u stilu Ibrahimovića, a onda i krasan slobodnjak

Gindoan: Dva sjajna pogotka. Twitter

14.5.2023

Ilkaj Gindoan (Ilkay Gundogan) briljira za svoj Mančester siti u meču 36. kola Premijer lige protiv Evertona.

"Građani" vode sa 3:0 nakon 55 minuta, a dva prelijepa pogotka postigao je sjajni Gindoan.

Prvo je u 37. minuti pogodio u stilu Zlatana Ibrahimovića. Na jako malom prostoru krasno koljenom primirio loptu i onda leđima okrenut od gola spretnim udarcem pogodio.

Dvije minute kasnije Erling Haland (Haaland) je povisio na 2:0. Na statu drugog dijela ponovo je pogodio Gindoan koji je lijepo pogodio iz slobodnog udarca sa nekih 20-ak metara od protivničkog gola.

To su Gindoanu bili osmi i deveti pogoci ove sezone, a ima i još šest asistencija.