BERLNSKI GIGANT POSRNUO

U sudijskoj nadoknadi slomljeno srce 70.000 navijača: Herta je u "Cvajti"

Bohum je golom Šloterbeka u četvrtoj minuti sudijske nadoknade izbacio Hertu u niži rang

Herta: Ispala u Cvajtu. Screenshot/Twitter

20.5.2023

Utakmica berlinske Herte i Bohuma u 33. kolu Bundeslige bila je derbi začelja, a na stadionu je privukla više od 70.000 navijača.

Ogroman ulog

Ulog je bio ogroman, a rasplet, barem za domaću publiku koja se nadala šansi za opstanak u Bundesligi, najtužniji mogući.

Ta šansa je nestala u sudijskoj nadoknadi.

Slomljeno srce u sudijskoj nadoknadi

Herta, njemački prvak iz 1930. i 1931. godine, vodila je protiv Bohuma od 63. minute golom Lukasa Tusara (Tousart). U tim trenucima imala je 29 bodova, koliko i pretposljednji Štutgart, odnosno dva manje od njenog današnjeg rivala i Šalkea.

Pobjeda je značila nadu za ostanak u ligi, a nada je nestala u četvrtoj minuti sudijske nadoknade.

Tada je Keven Šloterbek (Schlotterbeck), igrač koji je na teren ušao u 81. minuti, pogodio za izjednačenje i konačnih 1:1.

Na klupi i Ibišević

Bohum je osvojio bod, Herta izgubila dva na koje je računala u završnici susreta i izgubila svaku šansu. Umjesto opisa na Twitteru, Herta je na kraju utakmice ostavila samo slomljeno srce.

U stručnom štabu berlinske ekipe nalazi se i naš Vedad Ibišević, pa će i on morati u popularnoj „Cvajti“ pomoći svojoj ekipi kako bi se vratili u najviši rang.