Završava se era u Barceloni: Alba napušta Kamp Nou nakon 11 godina

Alba: Napušta Barcelonu. Screenshot/Twitter

24.5.2023

Španski fudbaler Žordi Alba (Jordi) napušta Barcelonu, prenose brojni izvori. Lijevi bek, koji je u klubu od 2012. godine, neće produžiti ugovor i pokušat će pronaći novi klub nakon što postane slobodan igrač.

Alba je dijete Barcelone, a do prve ekipe je došao zaobilaznim putem, igrajući u Valensiji, koja ga je u katalonskog giganta prodala za 14 miliona eura.

U Barceloni se etablirao kao jedan od najboljih lijevih bekova svijeta i kod svakog trenera je bio standardan u prvoj postavi, kao i u reprezentaciji.

Za Barsu je odigrao 458 utakmica, a za to vrijeme je uspio postići 27 golova i skupiti 99 asistencija u svim takmičenjima.

Osvojio je sve što se moglo osvojiti sa Barcelonom. Bio je prvak Evrope 2015. godine, šest puta prvak Španije, pet puta je osvojio Kup Kralja, jednom Svjetsko prvenstvo klubova, jednom UEFA-in Superkup, te četiri puta španski Superkup.