Nevjerovatno šta radi Borusija: Došla je na korak do titule, ali Majnc je zaledio prepuni stadion u Dortmundu

S ovim rezultatima, Bajern je prvak Njemačke

Majnc vodi u Dortmundu. Twitter

27.5.2023

U Bundesligi se igra posljednje kolo za ovu sezonu. Mnogo je nepoznanica - putnici u Evropu i u niži rang, ali najzanimljivija je utrka za titulu prvaka.

Borusija Dortmund je u posljednju utakmicu ušla sa dva boda više od Bajern Minhena, ali ne ide sve po planu za "Milionere".

Prepuni Signal Iduna Park je "zaleđen", jer Majnc nakon pola sata igre vodi na gostovanju kod Borusije sa 2:0.

Majnc je poveo u 15. minuti preko Hankea Olsen u 15. minuti. Sebastijan Ale (Haller) je mogao izjednačiti, ali nije iskoristio penal četiri minute kasnije.

A onda je stigla kazna. Karim Onisivo (Onisiwo) je u 24. uduplao prednost Majnca.

Bajern vodi na gostovanju kod Kelna golom Kingslija Komana (Kingsley Coman) u 8. minuti.

S ovim rezultatima, Bajern je prvak Njemačke. U slučaju da Bavarci dođu do titule, to će im biti 33. ukupno, a 11. uzastopno u najjačem rangu njemačkog fudbala.