Video / Lukaku je mogao biti junak, a postao je tragičar: Nevjerovatno šta je promašio, saigrači se hvatali za glavu

Belgijski napadač je u igru ušao u 58. minuti umjesto našeg Edina Džeke

Martinez i Gosens: U nevjerici nakon prilike. Screenshot

10.6.2023

Mančester siti je pobijedio Inter u finalu Lige prvaka i utakmici sezone sa 1:0 i tako postao prvak Evrope prvi put u svojoj historiji.

Gol odluke dao je Rodri u 68. minuti, a vrlo lako je Inter mogao doći do izjednačenja, ali je "Nerazurima" nedostajalo sreće.

Najbolju šansu imao je Romelu Lukaku u 88. minuti. Robin Gosens je sjajno centrirao sa lijeve strane, lopta pala na glavu Belgijanca koji sa pet metara promašuje kolosalnu priliku.

Lautaro Martinez i Robin Gosens nisu mogli vjerovati šta je promašio njihov saigrač.

Lukaku je i ranije bio u centru pažnje kada je blokirao šut svog saigrača Federika Dimarka (Federico Dimarco).

Dimarko je prvo pogodio prečku, a onda mu se lopta odbila. Kada je ponovo šutirao lopta je na putu ka golu pogodila Lukakua.

Inače, Lukaku je u igru ušao u 58. minuti umjesto našeg Edina Džeke koji je odigrao dobru utakmicu. Mnogo se vraćao i pomagao odbrani, a onda se požalio na bolove.

Nadamo se da je riječ o grčevima, a ne o nekoj povredi jer su pred nama utakmice reprezentacije Bosne i Hercegovine.