KVALIFIKACIJE ZA EURO

Francuzi i Englezi sigurni, Ukrajina spektakularno preokrenula protiv Sjeverne Makedonije

Danska i Turska su uspjele pobijediti u svojim utakmica, zahvaljujući dešavanjima iz posljednjih minuta

Francuska: Slavila protiv Gibraltara. AP

16.6.2023

Fudbaleri Francuske su u trećem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo gostovali kod Gibraltara. Galski pijetlovi su slavili rezultatom 0:3.

Francuzi su poveli preko Olivijea Žirua (Olivier Giroud) već u 3. minuti, da bi Kilijan Mbape (Kylian Mbappe) poduplao njihovo vodstvo u trećoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Konačni rezultat je postavljen u 76. minuti kada je gibraltarski fudbaler Ajmen Muelhi (Aymen Mouelhi) postigao autogol.

Engleska: Slavila protiv Malte. AP

Engleska je na gostovanju kod Malte slavila poprilično lako. Rezultat na kraju utakmice je glasio 0:4.

Englezi su poveli autogolom Apapa u 8. minuti. Vodstvo je poduplao Trent Aleksander-Arnold (Alexander) odličnim golom u 28., da bi tri minute kasnije Heri Kejn (Harry Kane) riješio pitanje pobjednika. Do kraja utakmice je za Engleze bio strijelac i Kalum Vilson (Callum Wilson), napadač Njukasla.

Najzanimljiviji duel viđen je u Skoplju između Sjeverne Makedonije i Ukrajine. Utakmica je završena rezultatom 2:3.

Makedonci su poveli u 31. minuti golom Enesa Bardhija, da bi osam minuta kasnije prednost poduplao veznjak Napolija Eljif Elmas.

Taj rezultat je stajao do 62. minute kada je Ilija Zabarni smanjio prednost, da bi u 68. minuti Konoplja sve vratio na nulu. Potpuni preokret je donio Viktor Cigankov (Tsygankov) u 82. minuti za razočaenje na stadionu Toše Proeski u Skoplju.