PRIPREME U SLOVENIJI

Sarajevo nastavilo u istom tonu: Bordo klub savladao i Škendiju, Penjaranda debitovao

Sarajevo je pobijedilo i u drugoj utakmici, a u dresu Sarajeva je debi upisao venecuelanski napadač Adalberto Penjaranda

Sarajevo: Pobijedilo Škendiju. FK Sarajevo

30.6.2023

Fudbaleri Sarajeva nastavili su pripreme na Sloveniji, a u drugoj utakmici su igrali protiv makedonske Škendije. Oni su slavili u toj utakmici rezultatom 2:0.

Klub sa Koševa je pružio još jednu dobru partiju i tako su uspjeli upisati drugu pobjedu.

Trener Mirza Varešanović nije previše kombinovao u ovoj utakmici, a tokom utakmice dobio je priliku i Adalberto Penjaranda (Penaranda), najnovije pojačanje Sarajeva.

Sarajevo je u 12. minuti povelo golom Renana Oliveire, nakon što se najbolje snašao u šesnaestercu Škendije.

Konačni rezultat je postavljen u 42. minuti. Brazilski napadač koji se pokazuje kao odlično pojačanje je zaobišao golmana i loptu dodao do Almedina Ziljkića koji je loptu poslao u mrežu.

Do kraja su obje ekipe stvarale prilike, iako je u drugom poluvremenu intenzitet igre opao, ali više golova nije viđeno.

Podsjetimo, Sarajevo je u prvoj pripremnoj utakmici savladalo rumunski Petrolul rezultatom 5:0, a već sutra igra i treću utakmicu. Protivnik će im biti NK Nafta.