Olimpija i Rakov sigurni na domaćem terenu u prvom pretkolu

Prvaci Slovenije i Poljske bili su sigurni na početku kvalifikacija za najelitnije klupsko takmičenje

Olimpija sa prednošću ide u Latviju. NK Olimpija

11.7.2023

Fudbaleri ljubljanske Olimpije su slavili u prvoj utakmici prvog pretkola Lige prvaka protiv latvijske Valmiere rezultatom 2:1.

Slovenska ekipa je bila veliki favorit pred utakmicu, a to su pokazali i na stadionu "Stožice".

Poveli su u 42. minuti golom Slovenca Mustafe Nukića, da bi Portugalac Rui Pedro poduplao vodstvo Olimpije.

Gol za nadu latvijskoj ekipi postigao je tri minute prije kraja Meisa Diop (Meissa).

Bh. napadač Admir Bristrić u igru je ušao u 64. minuti i pružio solidan nastup do kraja.

Uzvratna utakmica se igra 19. jula.

Uspješan je bio i Rakov, našeg Adnana Kovačevića, koji je minimalnom pobjedom savladao estonsku Floru Talin.

Ukrajinac Vladislav Kočergin (Vladyslav Kochergin) postigao je jedini gol u 54. minuti utakmice za veliko slavlje svoje ekipe.

Naš reprezentativac nije bio u zapisniku na ovoj utakmici i on još uvijek čeka na svoj debi u dresu poljskog prvaka.