PRVO PRETKOLO LIGE PRVAKA

Ferencvaroš remizirao na Farskim ostrvima: Ćiviću igrao svih 90 minuta, Gojak bez nastupa

Mađarski šampion je naišao na nezgodnog protivnika koji se nije prepustio ulozi autsajdera

Ferencvaroš remizirao na Farskim ostrvima. Fradi.hu

11.7.2023

Fudbaleri mađarskog prvaka Ferencvaroša, za koji igraju i brojni bh. fudbaleri, šokantno je remizirao sa ekipom Klaksvika rezultatom 0:0.

Utakmica odigrana na Farskim ostrvima je završila bez golovam, što posebno može iznenaditi kada se uzme u obzir odakle dolazi domaćin.

Ferencvaroš je prema očekivanjima bio dominantnija ekipa, ali je to bilo nedovoljno za pobjedu protiv Klaksvika, koji se herojski branio, ali i imao neke solidne šanse.

Svih 90 minuta za Ferencvaroš je odigrao Eldar Ćivić, dok je Amer Gojak utakmicu odgledao sa klupe za rezervne igrače. Muhamed Bešić nije bio u protokolu.

Revanš je na programu 19. jula u Budimpešti.

U ostalim utakmicama, šampion Kosova FK Balkani je na domaćem terenu savladao Ludogorets, koji vodi Ivajlo Petev (Ivaylo), nekadašnji selektor reprezentacije Bosne i Hercegovine.

Utakmica igrana u Prištini je završila rezultatom 2:0, a strijelci za kosovsku ekipu bili su Korenica i Ziba (Zyba).