PARI PREMIJER KUP

Džeko debitovao porazom u Fenerbahčeu: Dijamant na terenu proveo 66 minuta

Džeko: Debitovao za Fener. TRT

12.7.2023

Fudbaleri Fenerbahčea su poraženi od Crvene zvezde rezultatom 1:3 u sklopu "Pari Premijer Kupa" koji se igra u Rusiji.

Za tursku ekipu debitovao je i Edin Džeko koji je započeo utakmicu u samom napadu. Džeko je na debiju bio i kapiten Fenera, a na terenu je proveo 66 minuta.

Fudbaleri Zvezde poslije prvog poluvremena su vodili 2:0,  golovima Petera Olajinke (Olayinka) iz 21. sekunde i Mirka Ivanića i 39. minute.

Italijanski napadač Žoao Pedro (Joao) je smanjio prednost beogradske ekipe u 79., ali je tri minute kasnije Vladimir Lučić postavio konačan rezultat.

Fenerbahče će u subotu, 15. jula, imati priliku za popravni ispit protiv azerbejdžanskog Nefčija.