TRENER ŽELJEZNIČARA

Bašić: Ovo je velika pobjeda i za moju domovinu BiH, već u avionu počinjemo pripreme

Pogodili smo s određenim izmjenama i s promjenom formacije. Sve smo ideje Dinama zaustavili pogotovo u prvom poluvremenu, rekao je Bašić

Bašić: Presretan zbog partije svog tima. FK Željezničar / Adem Ćatić

20.7.2023

Željezničar je trijumfovao protiv Dinamo Minska sa 2:1 i plasirao se u drugo pretkolo Konferencijske lige.

Nakon utakmice, medijima se obratio šef stručnog štaba "Plavih" Nermin Bašić. Čestitao je svojim fudbalerima koji su taktički odradili besprijekoran posao.

- Pogodili smo s određenim izmjenama i s promjenom formacije. Sve smo ideje Dinama zaustavili pogotovo u prvom poluvremenu. U prvoj utakmici smo igrali jako dobro, nismo imali sreće. Danas smo još jednom odigrali dobro.

Ovo je velika pobjeda Želje, izbaciti jedan Dinamo koji je igrao Evropa ligu, velika pobjeda i za moju domovinu Bosnu i Hercegovinu. Želim sreću Dinamu u prvenstvu, fantastičan su klub, želim da osvoje prvenstvo.

Nama ostaje već sada da se u avionu pripremamo bez euforije za narednog protivnika. Drago mi je da smo našim navijačima ponudili još jednu evropsku utakmicu jer oni to zaslužuju - poručio je Bašić.

Željezničar će u drugom pretkolu igrati protiv azerbejdžanskog Nefčija.