Paklena dobrodošlica za Zvijezdu 09 na otvaranju sezone: Velež ih ispratio kući sa pet golova

Obećavajući start sezone za fudbalere mostarskog kluba na domaćem terenu protiv gostiju iz Etno sela Stanišići

Velež: Upisao visoku pobjedu. Instagram

29.7.2023

Fudbaleri Veleža su upisali visoku pobjedu protiv Zvijezde 09 na otvaranju sezone na stadionu "Rođeni". Mostarci su slavili rezultatom 5:0, a pitanje pobjednika je riješeno već u prvom poluvremenu.

Slovenac Klemen Šturm, novopridošli fudbaler mostarske ekipe, načeo je mrežu gostujuće ekipe već u 19. minuti i tako postigao prvi gol za sezonu 2023-24 u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

U 25. je prednost poduplana, nakon što je Nemanja Anđušić rutiniski savladao golmana jelovca, da bi Alen Krajnc dvije minute kasnije iskoristio pogrešku zadnje linije tima iz Etno sela Stanišići i riješio pitanje pobjednika.

U drugom poluvremenu "Rođeni" nisu spustili nogu s gasa i nastavili su istim tempom. Mihael Mlinarić je u 58. minuti pogodio za 4:0, da bi konačni rezultat postavio Rafael Leai (Raphael Le'ai).

Obećavajući start sezone za fudbalere Veleža i paklena dobrodošlica za igrače Zvijezde, koji će morati puno bolje od ovoga u nastavku sezone.