TEKSTUALNI PRIJENOS

Tok utakmice / Slovan - Zrinjski 2-2

Slovan kontroliše utakmicu u Bratislavi i ne dozvoljava Zrinjskom pravljenje prilika

Detalj sa utakmice Slovan - Zrinjski - Avaz
Zagrijavanje igrača Zrinjskog - Avaz
+1

1.8.2023

Fudbalere Zrinjskog večeras od 20:30 sati igra na gostovanju u Bratislavi kod Slovana u revanšu 2. pretkola Lige prvaka.

"Plemići" su u prvoj utakmici na stadionu "Pod Bijelim brijegom" poraženi rezultatom 1:0, a strijelac jedinog gola bio je Šarani Zuberu.

Pravdu u Slovačkoj će dijeliti Žeremi Pinjar (Jeremie Pignard), a pomoćnici će mu biti Orelien Drue (Aurélien Drouet) i Loren Koniljo (Laurent CONIGLIO).

Tekstualni prijenos utakmice pratite na portalu "Avaza"

Slovan Bratislava - Zrinjski 2:2 (Čavrić 5', Zuberu 66' / Barišić 75', Ivančić 90+3')

FT - Gotovo je Bratislavi! Slovan je prošao dalje.

90+3' - GOLLL!!! Vraća se Zrinjski! Uspio je Ivančić da se snađe poslije udarca koji je završio na stativi i smjestiti tu loptu u gol.

90' - Šest minuta sudijske nadoknade.

90' - Mogao je Zrinjski unijeti još veću dramu u utakmicu. Odlična akcija, sve pasovi jednim dodirom, ali Čanađijin udarac Borjan šalje loptu preko gola.

89' - Velika šansa za Zrinjski! Pogodila je lopta Barišića nakon centaršuta Kiša, ali lopta odlazi malo pored gola.

83' - Imao je priliku Zrinjski , ali Malekinušić kasni na tu loptu i Slovan ostaje u prednosti.

80' - Marceli je imao priliku da pogodi za Slovan, ali šalje loptu visoko preko gola.

77' - Barsegjan i Marceli ulaze u redovima Slovana. Izašli su strijelac drugog gola Zuberu i Vajs.

75' - GOLLL!!! Vraćaju se "Plemići"! Odličan ubačaj iz kornera i pogodak Barišića. Iskupio se barem malo za svoju grešku kod drugog gola. Ima nade za mostarsku ekipu.

74' - Nema pretjerano žive igre u posljednjim minutama. Igrači i jedne i druge ekipe izgledaju iziritirano. Dobio je karton i Vladimir Vajs, kapiten slovačke ekipe.

71 ' - Ivančić dobija žuti karton. Ponovo veoma ružan start igrača Zrinjskog.

67' - Velika šansa za Zrinjski! Ćorluka ubacuje u sredinu, a na loptu je naletio Kiš koji je šalje pored gola.

66' - GOLLL!!! Kakva bomba Zuberua! Nije imao šanse Marić. Greška ide na dušu Barišiću.

65' - Izlaze Ćuže i Tičinović, a na teren ulaze Malekinušić i Jukić. Rendulić traži dobitnu kombinaciju.

58' - Frustracije i nervoza se ispoljava kod igrača Zrinjskog. Sada i Bilbija dobija žuti karton zbog neopreznog starta.

57' - Velika šansa za Slovan! Prelako je Barišiću pobjegao Čavrić, ali je uputio loš udarac napadač slovačke ekipe.

55' - Razmahao se sada kartonima Pinjar. Barišić je karton dobio zbog prekšraja, a onda je Ćuže požutio zbog prigovora.

51' - Pokušali su sada uhvatiti na spavanju Borjana fudbaleri Zrinjskog, ali je golman Slovana uhvatio tu loptu ispred Tičinovića.

46' - Ivančić i Kiš su ušli na teren umjesto Kožulja i Stanića.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Bratislavi

HT - Gotovo je poluvrijeme u Bratislavi.

45' - Prilika za Kankavu da uveća vodstvo Slovana, ali šalje loptu visoko iznad gola.

44' - Imao je Čanađija priliku da šutira na gol, ali je veoma loše to uradio vezni igrač Zrinjskog.

40' - Fudbaleri Zrinjskog zaista izgledaju bezidejno. Potrebna je promjena u igri "Plemića".

28' - Napokon jedna dobra akcija Zrinjskog. Ćorluka jednostavno u sredinu za Bilbiju koji spušta loptu za Ćužu, ali krilni napadač.

24' - Prvi udarac "Plemića" u okvir gola. Kožulj je probao, ali lako to hvata Borjan.

20' - Vrše pritisak igrači Zrinjskog i kruže oko šesnaesterca, ali bez previše opasnih prilika.

14' - Lukav pokušaj Ćuže, ali lopta odlazi iznad gola Borjana. Ostaje Slovan u prednosti.

13' - Fudbaleri Zrinjskog izgledaju veoma loše i bezidejno na početku utakmice. Morat će Rendulić napraviti neku promjenu u igri.

11' - Žuti karton za Zrinjski. Memija je dobio karton zbog zaustavljanja kontre Zuberua.

8' - Velika šansa za Slovan! Kakav sada pokušaj Lovata sa 25 metara. Marić je bio spreman i uspio je zaustaviti udarac i poslati loptu u korner.

5' - GOLLL!!! Vodi Slovan 1:0. Čavrić je bio sam kao duh nakon kornera i nije mu bilo teško da matira golmana Marića. Hladan tuš za "Plemiće" u Slovačkoj.

2' - Velika šansa za Slovan! Preletjela je lopta golmana Marića, ali je zakasnio Juraj Kucka.

1' - Počela je utakmica u Bratislavi.

20:15 - Igrači Zrinjskog se zagrijavaju na stadionu "Tehelne Pole" u Bratislavi. "Plemići" love zaostatak od jednog gola.

Zrinjski: Marić, Ćorluka, Barišić, Jakovljević, Memija, Stanić, Čanađija, Kožulj, Tičinović, Ćuže i Bilbija.