PRIJATELJSKI MEČ

Spektakularan gol zvijezde Barcelone, ništa nije mogao ni jedan od najboljih golmana svijeta

Talentovani Španac je u 55. minuti dobio loptu u šesnaestercu, a onda se namjestio na desnu nogu i poslao loptu u rašlje

Fati: Donio pobjedu Barceloni. Screenshot

2.8.2023

Barcelona je pobijedila Milan rezultatom 1:0 u prijateljskoj utakmici odigranoj u Las Vegasu, a spektakularan pogodak postigao je Ansu Fati.

Talentovani Španac je u 55. minuti dobio loptu u šesnaestercu, a onda se namjestio na desnu nogu i preciznim udarcem poslao loptu u same rašlje gola jednog od najboljih čuvara mreže današnjice Majka Manjana (Mike Maignan).

Fati je sjajnim pogotkom podsjetio zbog čega je jedan od najtalentovanijih mladih fudbalera današnjice. On je debitovao sa 16 godina i porušio brojne golgeterske rekorde u klubu, La Ligi i Ligi prvaka.

Povrede su usporile njegov razvoj, ali Fati i dalje ima mnogo vremena pred sobom.

Već je sakupio 109 nastupa za Barcelonu, a postigao je 29 golova uz deset asistencija.