Onana se obrukao na prvoj utakmici na Old Trafordu, primio je gol s pola terena

Vidio je Sotoka da se Onana udaljio od svog gola i kaznio ga za nesmotrenost

Onana: Kažnjen za grešku. Twitter

5.8.2023

Sjajni kamerunski golman Andre Onana ovog ljeta je za oko 50 miliona eura stigao u Mančester junajted iz redova Intera.

Onana je naslijedio Davida De Heu (De Gea) na golu "Crvenih đavola", a navijači su bili oduševljeni njegovim dolaskom.

U proteklim sezonama je imao nekoliko bravuroznih intervencija za Ajaks i Inter. Dobro se predstavio i u dresu Junajteda tokom prijateljskih utakmica, no u premijernom nastupu na Old Trafordu se nije proslavio.

Mančester junajted je pobijedio Lens sa 3:1 u prijateljskom meču i to nakon preokreta.

Francuski tim je poveo u 23. minuti kada je Florian Sotoka (Sotoca) sa pola terena matirao Onanu. Vidio je Sotoka da se Onana udaljio od svog gola i kaznio ga za nesmotrenost.

Junajted je na kraju do preokreta i pobjede stigao zahvaljujući blickrigu na startu drugog dijela. U razmaku od deset minuta (49. - 59.) pogađali su Markus Rašford (Marcus Rashford), Entoni (Antony) i Kazemiro (Casemiro).