Potencijalni "Zmaj" postigao sjajan gol, pa pao na sedždu

Primio je loptu na rubu šesnaesterca, okrenuo se i lijevom nogom raspalio po lopti koja je završila u mreži

Bajraktarević: Pogodio u 78. minuti. Screenshot / Twitter

8.8.2023

Potencijalni reprezentativac Bosne i Hercegovine Esmir Bajraktarević postigao je lijep gol za svoj Nju Ingland Revolušn protiv Kveretara (1:2) u osmini finala američkog Liga kupa.

Bajraktarević je primio loptu na rubu šesnaesterca, okrenuo se i onda lijevom nogom ispalio šut koji je bio neodbranjiv za protivničkog golmana.

Lijep gol Bajraktarević je proslavio tako što je pao na sedždu.

Sjajni Bajraktarević je u igru ušao u 57. i pogodio u 78. minuti za 1:1. Prethodno je Kveretaro poveo golom Haimea Gomeza (Jaime) u 40. minuti.

Kasnije je Kveretaro došao do pobjede nakon penala (4:3). Bajraktarević nije bio među izvođačima penala za svoju ekipu.

Inače, Bajraktarević je svrstan među najveće mlade talente MLS-a, a u budućnosti bi mogao nositi dres reprezentacije Bosne i Hercegovine.

On je rođen u Sjedinjenim Američkim Državama, a njegovi roditelji su iz Srebrenice.

Kako nam je ispričao, od malena je pratio reprezentaciju Bosne i Hercegovine, a kapiten „Zmajeva“ Edin Džeko mu je idol.

- Odrastao sam gledajući Džeku. Ako se mogu dobro sjetiti, on je prvi igrač zbog kojeg sam zaigrao fudbal. On je imao veliki utjecaj na mene – rekao je Bajraktarević za "Dnevni avaz".