BAJKA NE PRESTAJE

Klub s Farskih otoka nastavlja uzimati skalpove: Ovoga puta je nakon preokreta pao Molde

Klaksvik će ostati upamćen kao jedna od najinteresantnijih priča u historiji Lige prvaka

Klaksvik: Upisali novu pobjedu. Klaksvik Ítróttarfelag

8.8.2023

Klaksvik, klub s Farskih otoka, nastavlja sa bajkom ili jednostavnije svojim nastupom u kvalifikacijama za Ligu prvaka. Oni su u prvoj utakmici 3. pretkola slavili protiv norveškog Moldea 2:1.

Do pobjede su došli nakon preokreta, a svi golovi na utakmici pali su u drugom poluvremenu.

Igrala se 49. minuta kada je Molde poveo na gostovanju u Toršavnu, pošto u istoimenom gradu stadion nije po UEFA-inim pravilima, a strijelac gola bio je Magnus Eikrem.

KÍ 0-[1] Molde - Magnus Wolff Eikrem 48'
by u/atbg1936 in soccer

Nakon tog gola, na scenu stupa Arni Frederiksberg, a stupa i to na kakav način.

U 64. minuti je donio izjednačenje svojoj ekipi. Iskoristio je prostor koji mu je na ivici šesnaesterca ostavio suparnički igrač, a onda kad su svi pomislili da će uputiti centaršut, Frederiksberg je uputio udarac ka golu i uhvatio golmana Moldea na spavanju.

Klaksvik [1] - 1 Molde - A.Frederiksberg 64' Great Goal
by u/JustASimpleFollower in soccer

U 86. minuti, Frederiksberg postiže drugi odličan pogodak na utakmici i donosi svojoj ekipi pobjedu. Ovaj 31-godišnji veznjak istrčao je kontru i kada je došao na 18 metara uputio je neodbranjiv udarac, matiravši golmana Karlstroma za erupciju oduševljenja domaćih navijača.

Klaksvik [2] - 1 Molde - A.Frederiksberg 86' Great Goal again

Revanš ovih ekipa na programu je za sedam dana, a Klaksvik će kako god završilo ostati upamćen kao jedna od ljepših priča u historiji evropskog fudbala. Ono što je za njih najbitnije, osigurali plasman u evropska takmičenja i svaki naredni korak će biti bonus.