Partizan poražen od kluba koji je nastao prije šest godina: Presudio im bivši fudbaler Sarajeva

Beogradski klub poražen je na gostovanju u Azerbejdžanu kod ekipe Sabah

Partizan: Poraženi na gostovanju u Azerbejdžanu. FK Partizan

10.8.2023

Beogradski Partizan je u prvoj utakmici 3. pretkola Konferencijske lige gostovao azerbejdžanskom Sabahu. Utakmica je završila rezultatom 2:0 u korist domaće ekipe.

"Crno-bijeli" su izgledali veoma blijedo tokom utakmice što su  fudbaleri Sabaha objeručke prihvatili i stekli lijepu zalihu pred revanš na stadionu JNA.

Azerbejdžanski klub je imao priliku da povede u 69. minuti iz penala, ali udarac Alekseja Isajeva brani golman Jovanović.

Ipak, već u sljedećoj akciji Sabah dolazi do prednosti. Poslije kornera lopta se odbila do Bojana Letića, koji je u sezoni 2019/20 nastupao za FK Sarajevo, a on je fenomenalnim udarcem pogodio za vodstvo svoje ekipe.

Samo tri minute kasnije, ista meta isto odstojanje. Ovaj put je Letić bio lukaviji nego prethodni put.

Lijevi bek je uputio centaršut, ali je jedan od njegovih saigrača prevario golmana Partizana i lopta je tako uspjela ući u gol.

Partizanu preostaje da se bolje pokažu u revanš utakmici koja se igra za sedam dana u Beogradu i nada da se plasiraju u plej-of Konferencijske lige.