KONFERENCIJSKA LIGA

Fenerbahče se mučio u prvom poluvremenu, pa u drugom ubacio u brzinu više i slavio

Fudbaleri turskog giganta upisali su veoma bitnu pobjedu u 3. pretkolu evropskog takmičenja

Džeko: Na terenu proveo 67 minuta. Anadolija

10.8.2023

Fudbaleri Fenerbahčea igraju na domaćem terenu u 3. pretkolu Konferencijske lige protiv slovenskog Maribora. Utakmica je završila rezultatom 3:1.

Bh. reprezentativac Edin Džeko na terenu je proveo 67 minuta.

Prvo poluvrijeme nije obilovalo šansama na obje strane, a najviše se izdvaja pokušaj Džošue Kinga (Joshua) sredinom. Ipak, engleski fudbaler nije uspio postići gol.

Do prvog gola na utakmici se čekalo do 58. minute. Sebastijan Šimanski (Szimansky) je ubacio loptu iz kornera, a defanzivac Rodrigo Bekao (Becao) bio je najviši u šesnaestercu slovenske ekipe.

Tri minute kasnije poduplali su prednost "žuto-plavi". Pobjegao je Šimanski čuvarima po lijevoj strani i uputio je jednu loptu za Irfana-Džana Kahvečija kojem je ostao lakši dio posla - da loptu pošalje u praznu mrežu.

Nadu za mogući povratak Mariboru vratio je defanzivac Mark Strajnar u 72. minuti.

Posljednju nadu je ugasio Dušan Tadić koji je iz penala postavio konačni rezultat u trećoj minuti sudijske nadoknade.

Revanš je na programu narednog četvrtka na stadionu "Ljudski vrt" u Mariboru, a Fener ima veliku prednost.