ŠPANSKA LA LIGA

Valensija pobijedila Sevilju u posljednjim minutama susreta

Također, nogometaši Rajo Valjekana nadigrali su Almeriju 2:0 (2:0) na gostujućem terenu

Valensija protiv Sevilje. Icon Sport

N. Aj.

12.8.2023

U prvom kolu nove sezone Valensija je u gostima savladala Sevilju rezultatom 1:2.

Na startu nove sezone španske La Lige Valensija je u susretu sa Seviljom povela golom Mukatara Dijakabija (Mouctar Diakhaby).

Ipak domaći dolaze do izjednačenja u 70. minuti utakmice, a strijelac je bio Jusef En-Nesiri (Youssef En Nesyri).

Loik Bade (Loic) je u redovima Sevilje u 83. minuti uspio zaraditi direktan crveni karton radi povlačenja suparničkog igrača.

Brojačanu nadomoć Valensija je iskoristila u 89. minuti kada je mrežu domaćina zatresao Havi Guera (Javi Guerra) i tako svom timu donio pobjedu u prvom kolu.

Nešto ranije je odigrana i prva utakmica nove sezone La lige. Nogometaši Rajo Valjekana nadigrali su Almeriju 2:0 (2:0) na gostujućem terenu.

Nakon odlične prošle, nogometaši Raja sjajno su počeli i ovu sezonu, a sve su riješili u prvih 45 minuta, i to iz dva penala.

Prvi je realizovao iskusni Isi Palazon, a drugi Rendi Nteka (Randy), što je bilo dovoljno da Valjekano upiše tri boda.

Almerija je bila znatno agresivnija u drugom dijelu igre ali nije uspjela da dođe ni do počasnog gola.