Široki Brijeg siguran protiv Tuzla Cityja: Musa igrač odluke

Širokobriježani su se ovom pobjedom popeli na vrh tabele uz konjički Igman

Detalj sa utakmice Široki Brijeg - Tuzla City. NK Široki Brijeg

13.8.2023

U posljednjem susretu trećeg kola Premijer lige BiH Široki Brijeg je savladao Tuzla City rezultatom 1:0.

Gostima su pripale uvodne minute utakmice. Tuzlaci su visokim presingom stvarali puno problema domaćima, a u tom periodu igre imali su i stopostotnu šansu kada je Mirzad Mehanović iz neposredne blizine šutirao, a vratar Širokog Brijega Tomislav Adolf Tomić instinktivnom je reakcijom spasio siguran gol.

Do sredine poluvremena Širokobriježani su uspostavili ravnotežu na terenu, a do vodstva su došli u 33. minuti.

Nakon prekida, u gužvi pred golom Tuzle najbolje se snašao Božo Musa i pogodio za 1:0 što je bio rezultat s kojim se otišlo na odmor.

U nastavku ni jedni ni drugi nisu previše pokazali. Široki je u 55. minuti pogodio okvir gola nakon kornera, a na drugoj strani Tuzlaci nikako nisu uspijevali pronaći završni pas koji bi ih doveo u priliku za izjednačenja.

Najbliži pogotku gosti su bili u 88. minuti kada je Irfan Hadžić sa šest metara gađao malo iznad domaćeg gola.

Utakmica je tako završila pobjedom Širokog Brijega 1:0.

Na vrhu tabele Široki Brijeg i Igman imaju maksimalnih šest bodova iz dva odigrana susreta, Tuzla je peta s 3 boda također iz dva susreta. Borac, Posušje i Zvijezda za sada su bez bodova, kao i Zrinjski, koji je zbog europskih obveza sva tri svoja susreta odgodio.