Tok utakmice / Tuzla City - Sarajevo 1-2

Detalj sa utakmice Tuzla City - Sarajevo - Avaz
+4

21.8.2023

Fudbaleri Tuzla Cityja i Sarajeva na stadionu Tušanj zatvaraju 4. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Obje ekipe se poslije dvije dosadašnje utakmice utakmice nalaze na identičnom omjeru - pobjeda i poraz, uz gol razliku 4:2.

Tekstualni prijenos pratite na portalu Avaz.ba.

Tuzla City - Sarajevo 1:2 (Šukilović 56' / Čataković 20', Ziljkić 27')

FT - Gotovo je u Tuzli. Sarajevo je slavilo 1:2.

90+5' - Faulirao je Mustafić Kobiljara. Posljednja prilika na utakmici za Tuzla City.

90' - Igrat će se još pet minuta na Tušnju.

90' - Dobra prilika za Tuzlake. Bit će samo korner.

85' - Finiš susreta na Tušnju. Tuzlaci pokušavaju doći do izjednačenja, ali bez nekih većih šansi na obje strane u ovim trenucima.

80' - Usporen je ritam na terenu poslije žestokih 80 minuta utakmice.

72' - Penjaranda dobija žuti karton zbog krađe vremena.

69' - Pokušava sada Ziljkić da pogodi iz daljine, ali odlazi to pored gola.

67' - Velika šansa za Sarajevo! Penjaranda je pronašao Ikića nečim između udarca i dodavanja, ali krilni napadač pogađa stativu.

66' - Velika šansa ponovo za Tuzla City! Nevidljivo je Sarajevo u drugom poluvremenu. Imali su sada priliku za poravnanje. Nesiguran je bio Šahinović, a Pantelić je slabo zahvatio loptu glavom.

60' - Izmjene u Sarajevu. Oliveira, Čataković i Avramovski su izašli. Ulaze Penjaranda, Mustafić i Ikić.

56' - GOLLL! Smanjuje Tuzla City! Najviši je poslije kornera bio Šukilović i uspijeva matirati Šahinovića.

56' - Velika šansa za Tuzla City! Izvukao se iz ofsajd zamke Hadžić, ali ga je uspio sustići Duraković i izbaciti loptu u korner.

55' - Ponovo Tuzlaci pokušavaju zaprijetiti golu Šahinovića. Sreća je sada na strani Sarajeva.

49' - Soldo je napravio faul pred šesnaestercom. Dobar pokušaj Mehanovića, ali mreža Šahinovića ostaje netaknuta.

46' - Prilika na samom startu. Vrančić je pronašao Beganovića koji je ušao u šesnaesterac i šutirao, ali je lopta otišla iznad prečke.

46' - Izmjene na obje strane. Zeljković je ušao umjesto Buljubašića kod Sarajeva, dok je Čorić u igri umjesto Nikića za Tuzlu.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme na stadionu Tušanj.

+12

HT - Poluvrijeme na Tušnju.

45+1' - Fenomenalan pokušaj Delimeđca sa 35 metara, ali brani to Šahinović. Samo nekoliko trenutaka nova šansa za Bihorca, ali pogađa prečku.

45' - Igrat će se još dvije minute na Tušnju.

43' - Ponovo poslije kornera prijete domaći, ali brani to Šahinović.

38' - Velika šansa za Tuzla City! Nukić je pronašao Mehanovića, ali je loše zahvatio napadač loptu i ona odlazi preko gola.

37' - Velika šansa za Tuzla City! Glavom je pokušao Delimeđac iz peterca, ali odlazi lopta pored gola.

35' - Nesiguran je sada bio Šahinović ispred gola, ali uspjeli su to na sigurno izbaciti gostujući fudbaleri.

27' - GOLLL!!! Ziljkić poduplao za Sarajevo! Odlično igraju izabranici Simona Rožmana danas na Tušnju.

20' - GOLLL!!! Vodi Sarajevo. Kakav pogodak Čatakovića. Lijepo se oslobodio protivnika i namjestio na lijevu nogu, a onda odličnim udarcem pogodio mrežu Fejzića.

17' - Beganović neoprezno startuje na Karjaševiću uz aut liniju i dobija Tuzla City slobodan udarac. Mehanović je lukavo probao nakon toga sa udaljenosti od 40 metara, ali nije bio precizan udarac.

13' - Tražili su domaći jedanaesterac nakon pada Mehanovića u šesnaestercu Sarajeva, ali sudija Gedžić samo odmahuje rukama.

8' - Velika šansa za Sarajevo! Sada Oliveira nije uspio matirati golmana Fejzića, koji mu je odlično skratio ugao.

7' - Traže fudbaleri Tuzla Cityja indirektan udarac, nakon što je Šerbečić vratio loptu Šahinoviću, ali procijenio je sudija da nema ništa od toga.

4' - Velika šansa za Sarajevo! Odlično su pas igrom fudbaleri Bordo kluba uspjeli doći ispred gola domaćeg kluba, ali brani Ziljkićev udarac Nevres Fejzić.

1' - Počeo derbi u Tuzli.