PLEJ-OF LIGE PRVAKA

Ludnica na meču Moldea i Galatasaraja: Norvežanima presudio Norvežanin i to u nadoknadi

Kada se činilo da će meč završiti bez pobjednika, rezervista Midtsjo je pogodio za slavlje turskog prvaka

Slavlje igrača Galate. Twitter

23.8.2023

Nakon jučerašnjih, večeras su odigrane nove tri utakmice plej-ofa Lige prvaka.

Najzanimljivije je bilo u Norveškoj gdje je Galatasaraj nakon preokreta slavio protiv Moldea (3:2) i to golom u četvrtoj minuti sudijske nadoknade.

Molde je poveo preko Martina Elingsena u 8. minuti. Galatasaraj se vratio preko Serhija Oliveire u 25., a četiri minute kasnije tim iz turske je stigao do preokreta golom Maura Ikardija (Icardi).

Molde je do drugog gola stigao u 56. minuti kada je Kristofer Haugen zatresao mrežu turskog prvaka. I kada se činilo da će prvi meč ova dva rivala završiti bez pobjednika, rezervista Fredrik Midtsjo, veznjak iz Norveške, pogodio je u četvrtoj minuti sudijske nadoknade.

Braga je na svom terenu savladala Panatinaikos, dok je duel Makabija iz Haife i Jang Bojsa završen bez golova.