Tok utakmice / LASK - Zrinjski 2-1

"Plemići" su poraženi u Austriji

Detalj sa utakmice LASK - Zrinjski. HŠK Zrinjski

24.8.2023

Fudbaleri Zrinjskog večeras gostuju u Lincu kod LASK-a u okviru plej-ofa Evropske lige.

"Plemići" večeras igraju za prestiž i novac koji će zaraditi eventualnim prolaskom u grupnu fazu Evropske lige.

Tekstualni prijenos utakmice pratite na portalu Avaz.ba.

LASK - Zrinjski 2:1 (Žulj 4', 12' / Bilbija 71')

FT - Gotovo je u Lincu. LASK je slavio. Zrinjski ostaje u igri.

90+1' - Velika šansa za LASK! Spašava sada Marić Zrinjski. Žulje je propustio priliku za het-trik.

90' - Pet minuta sudijske nadokande u Austriji.

87' - Agresivan je sada bio Kiš. Sudario se ofanzivac Zrinjskog s golmanom Lavalom i svirao je sudija faul u napadu.

82' - Memija ulazi umjesto Tičinovića.

77' - Bore se igrači Zrinjskog da poravnaju utakmicu.

71' - GOLLL!!! Smanjuje Zrinjski! Krasna akcija i fenomenalni Bilbija za Zrinjski. Nevjerovatni golgeter ponovo pogađa.

69' - Sreća je pogledala i Zrinjski. Goiginger je bio sam pred golom, ali je nije uspio smiriti i uspjeli su se Mostarci vratiti i otkloniti opasnost.

67' - Kiš i Sabljić su ušli u igru umjesto Ivančića i Malekinušića. Rendulić gura sve karte u napad.

67' - Fleker dobio žuti karton zbog povlačenja.

62' - Blizu je bio i Malekinušić na drugoj strani, ali ispred njega je golman Laval pokupio loptu.

62' - Vrlo malo treba napadačima LASK-a da zaprijete Zrinjskom. Austrijanci su veoma opasni i ne treba im puno prostora i vremena da stvore ozbiljnu šansu za gol.

53' - Usor i Mustafa izlaze, ulaze Pintor i Goiginger u redovima LASK-a. Ivan Jukić je ušao umjesto Ćuže kod Zrinjskog.

51' - Nova šansa za LASK, ali je loše to zahvatio Rener i nije uspio pronaći Žulja u sredini.

46' - Ramić je izašao, a ušao je Mato Stanić za Zrinjski.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Lincu

HT - Poluvrijeme u Lincu.

45' - Igrat će se još minuta.

38' - Kakva akcija Zrinjskog! Nevjerovatno je koliki je sada saveznik ispala stativa LASK-a. Ćuže je šutirao, Laval je bio savladan, ali pogađa stativu i ostaje rezultat.

33' - Prvi žuti karton na utakmici. Dobio ga je Horvat zbog stalnih prekršaja.

29' - Usor je imao dobru priliku da pogodi za LASK, ali odlazi napadačev udarac pored gola.

26' - Nema sreće sada za Zrinjski. Malekinušić je pogodio, ali sudija Grinfeld govori da je u pitanju ofsajd.

17' - Nevjerovatan promašaj Bilbije. Šutirao je pored gola, a da na njemu niko nije stajao. Spasio ga je sudija jer je svirao faul ranije, ali nije napadač Zrinjskog poznat po ovakvim promašajima.

12' - GOLLL!!!! Kakav pogodak Žulja. Malo mu je prostora potrebno da se namjesti, a onda je kapiten austrijske ekipe pogodio sa nekih 20 metara jedino mjesto gdje nije mogao odbraniti golman Marić.

4' - GOLLL!!! LASK poveo u Lincu. Poigravali su se igrači Zrinjskog, Žulj je probao proigrati saigrače, lopta mu se vratila, a on je odličnim volej udarcem matirao Marića.

2' - Prvi pokušaj Zrinjskog. Malekinušić je šutirao iz velike udaljenosti, ali lopta odlazi preko gola.

1' - Počela je utakmica u Lincu.