KONFERENCIJSKA LIGA

Fenerbahče s petardom u Nizozemsku vratio Tvente: Džeko asistent u visokoj pobjedi

"Žuto-plavi" su pokazali sav raskoš svog talenta na utakmici protiv nizozemskog kluba

Slavlje igrača Fenerbahčea. Fenerbahce

24.8.2023

Fenerbahče je u prvoj utakmici plej-ofa Konferencijske lige upisao visoku pobjedu nad Tventeom. Rezultat utakmice na kraju je glasio 5:1.

Gosti iz Enšedea su bolje započeli utakmicu, čak su i poveli golom Kostarikanca Manfreda Ugaldea u 20. minuti, ali izjednačenje "žuto-plavih" i crveni karton za Jurija Regera (Youri Regeer) u 41. minuti okrenuli su sve na drugu stranu.

Uspjeli su gosti izdržati do poluvremena, pa i do 60. minute s igračem manje, ali onda je krenuo šou Fenera.

Prvo je pogodio Sebastijan Šimanski (Szymanski) na asistenciju Freda, da bi četiri minute kasnije pogodio i Irfan Džan Kahveči (Can Kahveci).

Igrala se 70. minuta kada je Edin Džeko ušao u igru. Nije mu dugo trebalo da pokaže svo svoje majstorstvo i u 74. je već upisao asistenciju za Kahvečija, kojem je to bio drugi gol na utakmici, a četvrti Fenerbahčea.

Konačni rezultat postavio je Dušan Tadić u trećem minutu sudijske nadoknade golom iz penala.

Fener će tako na gostovanje u Enšede sa komfornom prednošću i čini se da ćemo Edina Džeku i njegov klub gledati i naredne sezone u evropskim takmičenjima.