Juventus bio na korak od poraza, Vlahović spasio "Staru damu"

Vlahović je dao gol i u 52. minuti, ali je poništen zbog ofsajda

Vlahović: Pogodio u 80. minuti. Twitter

27.8.2023

Fudbaleri Juventusa remizirali su sa Bolonjom (1:1) u meču 2. kola italijanske Serie A.

Bolonja je šokirala Alijanc Stadion u 24. minuti kada je Luis Ferguson (Lewis) iskoristio asistenciju Džošue Zirkzea (Joshua).

Dušan Vlahović je zatresao mrežu Bolonje u 52. minuti, ali mu je pogodak poništen nakon ofsajda.

Ipak, Vlahović je do kraja utakmice uspio doći do pogotka koji mu nije poništen.

Igrao se 80. minut kada je rezervista Iling Džunior (Junior) centrirao, a Vlahović nakon sjajnog skoka matirao golmana Bolonje Lukaša Skorupskog (Lukasz).

Zanimljivo da "Stara dama" nije pobjeđivala na prve dvije utakmice Serie A otkako se Masimilijano Alegri (Massimiliano Allegri) vratio na klupu ovog tima.

U istom terminu odigran je još jedan meč, a Fiorentina je prosula 2:0 i na kraju odigrala samo 2:2 protiv Lećea.