Golijada u Mostaru i petarda Zrinjskog

U drugom meču današnjeg programa Široki Brijeg savladao GOŠK i preuzeo vrh tabele

Slavlje "Plemića". HŠK Zrinjski

27.8.2023

Aktuelni prvak BiH ekipa Zrinjskog opravdala je ulogu favorita i pobijedila Zvijezdu 09 sa 5:3.

"Plemići" su večeras igrali u kombinovanom timu, a nije sve počelo dobro po izabranike Krunoslava Rendulića. Zvijezda je povela u 2. minuti golom Stefana Veličkovića.

No, brzo su se domaći vratili u život. Tri minute kasnije Aleksa Ivančić je poravnao rezultat, a u 8. je za preokret Zrinjskog pogodio Nemanja Bilbija.

Golijada se nastavila u 24. minuti pogotkom Matije Malekinušića, no nije se ni Zvijezda predavala. Kajode Saliman (Kayode) je bio strijelac u 41. minuti.

Nemanja Bilbija je početkom drugog dijela povisio na 4:2, a het-trik je kompletirao u 75. minuti. Konačan rezultat utakmice postavio je Novica Maksimović u 90. minuti.

Široki Brijeg je u drugoj utakmici današnjeg programa savladao GOŠK golovima Luke Mamića u 29. i Marijana Čavara u 56. minuti.