Tok utakmice / Zrinjski - LASK 1:1

Mostarci nisu uspjeli eliminirati austrijskog predstavnika

Sa utakmice Pod Bijelim brijegom. HŠK Zrinjski

31.8.2023

Poštovani čitatelji, dobro došli na tekstualni prijenos revanš utakmice plej-ofa Evropa lige između Zrinjskog i LASK-a iz Linca.

Zrinjski - LASK 1:1 (Bilbija 38' / Jovičić 53')

FT - Kraj utakmice.

90' - Četiri minute nadoknade.

86' - Memija mijenja Ćorluku, to je posljednja izmjena Zrinjskog na ovoj utakmici.

85' - Tičinović pravi velike probleme odbrani LASK-a, no niko nije bio na njegovom centaršutu od saigrača.

80' - Ponovo mijenja Rendulić. Zlomislić i Hrvanović su na terenu umjesto Ćužea i Ivančića.

73' - Sjajna prilika za LASK. Havel se namjestio na desnu nogu, dobro šutirao, ali odlično je intervenisao Marić.

70' - Prvi korner za "Plemiće", Kiš je centrirao, ali očistila je to odbrana LASK-a.

66' - Kakva prilika za Zrinjski! Tičinović je lijepo prošao po lijevoj strani, centrirao je pred gol, ali Bilbija kasni na tu loptu.

63' - Četvrti korner na utakmici, interesantno sva četiri su izveli gosti.

57' - Dvostruka izmjena kod Zrinjskog. Sabljić i Kiš su zamijenili Malekinušića i Jukića.

53' - Šteta. Jovičić s velike udaljenosti pogađa uz pomoć stative za 1:1.

HT - Kraj prvog poluvremena, Zrinjski vodi!

45' - Minut nadoknade.

38' - GOOOOOOOOOOOOL! Zrinjski poveo, Bilbija je pogodio sa bijele tačke!

34' - Penal za Zrinjski, Ćuže ga je izborio! Iskoristio je nepažnju odbrane, uspio lobovati golmana, ali ga Laval ruši.

30' - Ćuže je zaprijetio! Dobar je to bio pokušaj, ali lopta ide pokraj desne stative LASK-ovog gola.

21' - Rener je zaprijetio nakon slobodnog udarca, ali brani to Marić.

20' - Žulj je zaradio žuti karton kod gostiju nakon prekršaja nad Čanađijom.

11' - LASK je imao korner, ali bez opasnosti po gol domaćih.

6' - Bilbija je zaprijetio glavom, prvi pokušaj Zrinjskog.

5' - "Plemići" od starta pokušavaju nametnuti svoju igru.

1' - Počela je utakmica, sretno Zrinjski!

"Plemići" jure zaostatak od jednog gola (1:2) iz prvog susreta odigranog prošle sedmice. Očekuje se velika podrška navijača za fudbalere Krunoslava Rendulića.

Stigli su nam i početni sastavi za duel koji se igra Pod Bijelim brijegom od 21 sat.

Zrinjski: Marić, Ćorluka, Barišić, Senić, Tičinović, Ivačić, Ćuže, Čanađija, Maleiknušić, Bilbija i Jukić.

LASK: Laval, Lukeneder, Andrade, Ziereis, Rener, Jovičić, Horavt, Fleker, Žulj, Usor, Mustapha.