ENGLEZ U GLAVNOJ ULOZI

Pikford u centru pažnje: Primio nerijetko viđen autogol, pa spašavao Everton poraza

Bh. reprezentativac Anel Ahmedhodžić je odigrao svih 90 minuta za svoj Šefild

Lopta se odbila Pikfordu od glavu. Screenshot

2.9.2023

Fudbaleri Šefilda i Evertona remizirali su u 4. kolu engleske Premijer lige sa 2:2.

Utakmicu je obilježio i nesretan autogol golmana Evertona Džordana Pikforda (Jordan Pickford) kojeg je lopta pogodila nakon odbijanja u stativu i završila u mreži.

"Karamele" su povele u 14. minuti preko Abdulaja Dukurea (Abdoulaye Doucoure). Šefild je do poravnanja stigao u 33. preko Kamerona Arčera (Cameron Archer).

A do kraja prvog dijela "Oštrice" dolaze i do preokreta kada je Pikford nesretno postigao autogol.

Everton se u 55. minuti vratio kada je pogodio Arnaut Danjuma za 2:2 i, ispostavit će se, konačni rezultat. Kasnije se Pikford iskupio, kada je u finišu meča imao dvije dobre intervencije kojima je spasio bod svog tima.

Bh. reprezentativac Anel Ahmedhodžić je odigrao svih 90 minuta za svoj Šefild, a u 49. minuti je zaradio žuti karton.