KVALIFIKACIJE ZA EURO

Crnogorci prosuli pobjedu u posljednjim sekundama: Remi odgovara Srbiji i Mađarskoj

Remi Crnogoraca i Litvanaca. AP

7.9.2023

Fudbalska reprezentacija Crne Gore remizirala je sa Litvanijom 2:2, u okviru petog kola kvalifikacija za Euro.

Nije bilo previše uzbuđenja tokom 70 minuta utakmice, Crnogorci su bili nešto konkretniji, ali bez ozbiljnijih prilika na obje strane.

Litvanci su ipak poveli u 71. minuti preko Gitisa Paulauskasa. Međutim, Krstović uzvraća istom mjerom u 78. minuti, da bi Stefan Savić u 89. pogodio za činilo se pobjedu i tri boda Crne Gore u Kaunasu.

Ipak, Fedor Cernič (Cernych) je izjednačio četvrtoj minuti sudijske nadoknade i osvojio bod za svoju reprezetnaciju.

Ovaj splet okolnosti najviše odgovara Mađarskoj i Srbiji, s obzirom da Crna Gora ima pet, dok ovi rivali imaju po sedam osvojenih bodova.

Mađarska i Srbija svoju utakmicu igraju od 20:45 sati.