Makedonci ponovo kobni po Italijane: Šampion Evrope u problemu

Makedonci su izjednačili u 81. minuti a strijelac je bio Enis Bardi

Sjeverna Makedonija već je jednom eliminisala Italiju. Twitter

H. J. I.

9.9.2023

Fudbaleri Italije remizirali su na gostovanju Sjevernoj Makedoniji 1:1 u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Aktuelni šampioni Evrope poveli su u 47. minuti preko Ćire Imobilea koji je zatresao mrežu na asistenciju Nikola Barele. Domaći fudbaleri su u nastavku zaigrali znatno bolje i to je dalo rezultat. Makedonci su izjednačili u 81. minuti a strijelac je bio Enis Bardi.

Italija ima četiri boda nakon tri odigrane utakmice i na trećem je mjestu u grupi, Sjeverna Makedonija je na četiri boda uz utakmicu više. Prvo mjesto zauzima Engleska sa 13 bodova iz pet utakmica, iza nje je Ukrajina sa sedam bodova poslije četiri utakmice, dok je na začelju tabele ove grupe Malta bez bodova. Prvoplasirane dvije ekipe izborit će učešće na Evropskom prvenstvu.

Sjeverna Makedonija već je jednom eliminisala Italiju, tada u baražu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo koje se održalo u Kataru prošle godine.