ENGLESKA PREMIJER LIGA

Arsenal se mučio sa lomljenjem Evertona, a onda se pojavio Trosar i riješio pitanje pobjednika

Arsenal je pobjedom zadržao korak za ostalim rivalima u vrhu

Arsenal: Upisali bitne bodove. AP

17.9.2023

Fudbaleri Arsenala upisali su pobjedu na gostovanju kod Evertona rezultatom 0:1.

„Topnici“ su bili bolji rival na „Goodison Parku“ od samog početka utakmice, iako su gol za pobjedu postigli tek u drugom poluvremenu.

Tresla se mreža golmana Evertona Džordana Pikforda (Jordan Pickford) i u prvom kada ga je Gabriel Martineli matirao, ali je VAR poništio taj pogodak zbog ofsajda u začetku akcije.

Ipak, to nije obeshrabrilo goste, a trijumf im je donio Leandro Trosar (Trossard) u 69. minuti fantastičnim pogotkom.

Arsenal je pobjedom zadržao korak za ostalim rivalima i trenutno su 4. sa 13 bodova, isto koliko imaju Liverpul i Totenhem, dok je Mančester siti prvoplasirani sa 15 bodova.