TURSKA SUPERLIGA

Nije Džeko jedini Edin koji rešeta mreže: Višća strijelac u visokoj pobjedi Trabzonspora

Treći gol na utakmici bio je djelo bivšeg reprezentativca BiH

Višća: Odigrao odličnu utakmicu. Trabzonspor

17.9.2023

Trabzonspor je u derbiju 5. kola turske Superlige upisao visoku pobjedu protiv Bešiktaša (3:0), a jedan od igrača utakmice sigurno je bio Edin Višća.

Trabzon je postigao prvi gol u 29. minuti, nakon što je sjevernomakedonski veznjak Enis Bardi (Bardhi) pronašao visokog Pola Onuačua (Paul Onuachu), a samo dvanaest minuta kasnije povisio je Anastasios Bakasetas.

Treći gol na utakmici bio je djelo bivšeg reprezentativca BiH, nakon velike greške odbrane lopta je došla do Trezegea (Trezeguet) koji pronalazi Višću samog, a bh. fudbaler postiže prvi gol u sezoni.

Gol je mnogo značio i hrvatskom treneru Nenadu Bjelici koji je od sreće skakao nakon pogotka našeg fudbalera, a to itekako raduje.

Višća se muči sa povredama u posljednjim sezonama, a nedavno su ga čak i njegovi navijači izviždali, pa je sigurno da će mu ovaj gol vratiti samopouzdanje.

Višća ima velikih problema s povredama u posljednjim sezonama, pa je tako u prošloj odigrao tek 13, a u pretprošloj samo 18 utakmica.

Inače, Trabzon je 4. na tabeli turske Superlige sa 9 bodova, dok je Bešiktaš 9. sa sedam bodova.