Spektakl na Alijanc Areni: Onana se obrukao, produžena agonija Junajteda

Prava golijada u Minhenu, a do pobjede su došli Bavarci

Sa večerašnje utakmice. AP

20.9.2023

Fudbaleri Bajern Minhena savladali su Mančester junajted u pravoj golijadi na Alijanc Areni u 1. kolu Lige prvaka (4:3).

Junajted je dobro otvorio utakmicu, a onda je Andre Onana napravio grešku i susret je otišao u drugom pravcu.

Igrao se 28. minut kada je Leroj Sane šutirao (Leroy), a lopta nakon loše reakcije Onane završila u mreži.

Četiri minute kasnije Serž Gnabri (Serge Gnabry) je povisio na 2:0.

Junajted se vratio na startu drugog dijela preko Rasmusa Hojlunda, no u 53. minuti Hari Kejn (Harry Kane) vraća dva gola prednosti svom timu.

Kazemiro (Casemiro) je donio uzbudljivu završnicu pogotkom u 88. minuti, no tačku na i stavio je rezervista Matijs Tel (Mathys) koji je pogodio za 4:2.

Brazilac Kazemiro je u posljednjim trenucima dao gol na asistenciju Brune Fernandeša u 95. minuti.

Dedić: Kapiten Salzburga. AP

Vrijedi istaći da je bh. reprezentativac Amar Dedić bio kapiten svog Salzburga u gostujućem trijumfu protiv Benfike.

Također, istaći ćemo i visok trijumf Arsenala protiv PSV-a na svom povratku u Ligu prvaka nakon šest godina.