"Plemići" imaju veliku podršku svojih navijača na stadionu Pod Bijelim brijegom

Sa utakmice u Mostaru - Avaz
+17

21.9.2023

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos historijske utakmice jednog bh. kluba. Fudbaleir Zrinjskog dočekuju AZ Alkmar u 1. kolu Konferencijske lige.

Zrinjski - AZ Alkmar 4:3 (Kožulj 48', Ćorluka 68', Hrvanović 70', Kožulj 81'/ Van Brederode 10', Mijnans 33', De Vit 44')

90' - Četiri minute nadoknade.

81' - GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Kakav preokret Zrinjskog! Malekinušić je pogodio stativu, a odbitak u mrežu šalje Zvonimir Kožulj!

71' - Hrvanović je dobio karton zbog skidanja dresa.

70' - GOOOOOOOOOOOOOL! Malekinušić je asistirao, a sjajan gol postigao je Hrvanović! Tek je ušao u igru i odmah pogodio, kakva izmjena!

68' - GOOOOOOOOOOOOOL! Zrinjski se vraća u utakmicu, a strijelac je Josip Ćorluka!

66' - Stativa! Puno sreće za Zrinjski, Pavlidis je pogodio okvir gola "Plemića".

55' - Klasi je natrčao na odbitak na nekih 20-ak metara od gola, ali srećom po Mostarce nije bio precizan.

52' - Pavlidis je sada pokušao nakon centaršuta Sugavare, ali odbranio je to Marić.

51' - Dobra utakmica i u Varšavi. Legija u okviru iste grupe ponovo vodi protiv Aston Vile (3:2).

48' - GOOOOOOOOOOOOOOL! Zvonimir Kožulj postiže sjajan gol. Kaznio je neopreznog Rajana. Ovo je prvi gol "Plemića" u grupnoj fazi evropskih takmičenja.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

46' - Rendulić je napravio prvu izmjenu. Balića je zamijenio Kožulj.

Detalj iz prvog poluvremena: Memija u akciji. N. Šaljić

HT - Kraj prvog poluvremena.

44' - GOL! De Vit je matirao Marića uz pomoć bloka. Velika prednost Nizozemaca.

42' - Slobodan Jakovljević je zaradio žuti karton. Izgubio je loptu, a onda napravio prekršaj za javnu opomenu.

39' - Novi pogodak u Varšavi. Aston Vila je ponovo izjednačila, sada je 2:2.

33' - GOL! Šteta, Marić je odbranio prvi šut De Vita, a na odbitak je natrčao Mijnans i pospremio je u mrežu.

31' - Ćuže je bio u odličnoj šansi, ali na kraju je sviran i ofsajd.

26' - Ponovo Legija vodi protiv Aston Vile.

21' - Memija je sada šutirao, ali slab pokušaj defanzivca Mostaraca.

20' - Šansa za Zrinjski! Uzbuđenje pred gostujućim golom, ali odbranili su se fudbaleri AZ-a. Čanađija je nakon kontre ubacio loptu, ona stiže do Balića koji je izblokiran.

13' - Zrinjski uzvraća prilikom. Nakon prekida je zaprijetio Čanađija, ali je to bio slab udarac fudbalera domaćih.

Promjena na semaforu. N. Šaljić

10' - GOL! Šteta, Zrinjski je primio gol. Van Brederode je strijelac.

7' - Prvi pokušaj Nizozemaca! Odbranio je to Marić.

6' - Aston Vila je došla do izjednačenja u Varšavi.

4' - Iznenađujući rezultat dolazi iz drugog duela ove grupe. Legija na startu utakmice povela protiv Aston Vile.

3' - Visoko su izašli gosti. Odmah su krenuli sa presingom na odbranu "Plemića".

1' - Počela je utakmica.

Prvi put Bosna i Hercegovina ima klub u grupnoj fazi jednog evropskog takmičenja. Odabrani su i početni sastavi za duel koji počinje u 18:45.

"Plemići" će imati veliku podršku svojih navijača na stadionu Pod Bijelim brijegom.

Zrinjski: Marić, Ćorluka, Radić, Jakovljević, Memija, Ivančić, Balić, Čanađija, Ćuže, Bilbija i Tičinović.

AZ Alkmar: Rajan, Sugavara, Moler Volf, Bazoer, Penetra, Klasi, De Vit, Mijnans, Van Brederode, Lahdo i Pavlidis.

Pravdu na ovoj utakmici dijelit će sudija iz Škotske Don Robertson, a pomagat će mu David Rume i Ros Meklod.