Peta pobjeda u nizu za Borac na teškom terenu Tušnja

Banjalučani su poslije ovog kola drugoplasirani na tabeli najelitnijeg ranga bh. fudbala

Detalj sa utakmice Tuzla City - Borac - Avaz

23.9.2023

Fudbaleri Tuzla Cityja i banjalučkog Borca susreli su se u 8. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine na Tušnju, a gosti su odnijeli pobjedu rezultatom 1:2.

Teren u Tuzli bio je natopljen zbog obilnih padavina, pa je to pravilo probleme igračima u stvaranju šansi.

Ipak, Borac je uspio do poluvremena već stvoriti zalihu, koja je, ispostavit će se, bila dovoljna. Prvo je Hrelja u 25. minuti bio najsnalažljiviji u šesnaestercu „Građana“, da bi samo tri minute kasnije Lukić poduplao prednost Banjalučana na asistenciju Kvržića.

Iako se igralo na lošem terenu, nije to zaustavilo obje ekipe da nastavljaju s napadima. Makarić i Hrelja su prijetili Tuzlacima, a u 77. minuti na drugoj strani Tuzla City dolazi do gola kada je bio strijelac Redžić.

Pokušavali su spasiti bod do kraja, ali nije išlo igračima tuzlanskog kluba.

Borac je pobjedom, petom u nizu, prestigao Sarajevo na drugoj poziciji Premijer lige BiH, koje je poraženo od lidera prvenstva, Širokog Brijega, dok je s druge strane Tuzla City pretposljednji.