NEVJEROVATNE SCENE

Video / Haos u Amsterdamu: Nezadovoljni navijači Ajaksa prekinuli derbi

Pristalice "Kopljanika" su ljuti zbog rezultata i politike, a "ulje na vatru" bio je potop koji im je prijetio protiv velikog rivala

Bakljada navijača Ajaksa. Twitter

24.9.2023

Derbi 6. kola nizozemske Eredivizije između Ajaksa i Fejnorda više puta je prekidan, a sudija Serdar Gozubujuk (Gozubuyuk) je u 55. minuti povukao igrače u svlačionice.

Kasnije je stigla i zvanična informacija da se utakmica neće nastaviti. Prekide su izazvali nezadovoljni navijači Ajaksa koji su ljuti zbog rezultata i politike kluba.

Kopljanici su tek 13. sa samo pet bodova, a "ulje na vatru" bio je meč protiv Fejnorda koji je usred Amsterdama vodio sa 3:0 od 37. minute.

Prvi prekid viđen je u 20. minuti nakon što su pristalice Ajaksa ubacile čaše u teren, a onda u finišu prvog poluvremena i početkom drugog zbog baklji.

Vrijedi istaći da je bh. reprezentativac Benjamin Tahirović sa klupe za rezerve pratio dešavanja na stadionu u Amsterdamu.