SERIE A

Ahilova peta "Nerazura": Inter šokantno izgubio na Meaci

Porazom Intera, samo je Mančester siti ostao sa maksimalnim učinkom u ligama petice - šest od šest

Sa večerašnje utakmice. Gazzette.it

27.9.2023

Fudbaleri Intera iznenađujuće su izgubili od Sasuola na svojoj Meaci u 6. kolu italijanske Serie A i to poslije preokreta (1:2).

"Nerazuri" su prije ovog susreta bili vodeći tim lige sa pet pobjeda iz isto toliko utakmica, ali ih je "glave došla" njihova ahilova peta - Sasuolo.

Inter je poveo u finišu prvog dijela preko Denzela Damfrisa (Dumfries), a početak drugog donio je preokret gostiju sa Mapei stadiona.

Prvo je Nedim Bajrami izjednačio rezultat u 54. minuti nakon asistencije Domenika Berardija (Domenico), a devet minuta kasnije Berardi se sam upisao u strijelce.

Sasuolo je pretprošle sezone srušio Inter na Meaci (2:0), tada u 26. kolu i jedan je od glavnih krivaca što "Nerazuri" nisu osvojili Skudeto.

Također, Sasuolo je nedavno savladao još jednog italijanskog velikana, ekipu Juventusa.

Inače, porazom Intera, samo je Mančester siti ostao sa maksimalnim učinkom u ligama petice - šest od šest. Za vikend je i Real izgubio od Atletika, tako da je aktuelni prvak Evrope sada jedini neporažen u najjačim ligama Starog kontinenta.