TRENER LIVERPULA

Klop je bio ljut kao nikada: Najnepoštenija utakmica u mom životu

"Redsi" su meč završili sa dva igrača manje, a poništen im je i gol zbog diskutabilnog ofsajda

Klop: Ogorčen suđenjem. Twitter

1.10.2023

Trener Liverpula Jirgen Klop (Jurgen Klopp) bio je jako ljut na sudije poslije poraza njegovog tima od Totenhema (2:1) u derbiju 7. kola engleske Premijer lige.

"Redsi" su meč završili s dva igrača manje. Prvo je isključenje zaradio Kurtis Džons (Curtis Jones) u 26., a onda i Diogo Žota (Jota) u 69. minuti. Također, zbog diskutabilnog ofsajda je poništen jedan gol tima sa Enfilda.

- U svom životu nisam vidio nepošteniju utakmicu. Nikad nisam bio ponosniji na svoju ekipu, ali nikad nisam ni vidio utakmicu sa ovoliko nepoštenih okolnosti i nepoštenih i suludih odluka. Jedina stvar koju danas nismo imali, uz sudijske odluke, jeste rezultat.

Svi naši igrači su planine od ljudi! Čudovišta su kako su se borili. Matip? Odigrao je nevjerovatno dobru utakmicu u odbrani. Autogol je nesretan. Ovo je težak udarac. Proslavili bi bod kao ne znam šta. Sada nemamo taj bod. Komentar utakmice? Vama je smiješno, ali meni je skupo - poručio je ljuti Klop.

Govorio je o poništenom golu Luisu Diazu kojeg je proigrao Mohamed Salah, ali su sudije svirale ofsajd.

- Nije ofsajd. Nema šanse. Loše su povukli linije. Vidjeli smo to na poluvremenu, neko nam je to pokazao na mobilnom.

Sve je jasno. Siguran sam da će se o ovome govoriti danima, ali teško je to podnijeti - dodao je Klop.