Čak osam golova na Tušnju: Sloboda došla do novog trijumfa

To je "crveno-crnim" osma pobjeda, te su jedina ekipa s maksimalnim učinkom

Sa utakmice na Tušnju - Avaz
+3

1.10.2023

Fudbaleri Slobode igraju odlično ove sezone pod trenerskom palicom Zlatana Nalića.

Tuzlaci su večeras uvjerljivo slavili protiv Mladosti iz Doboja kod Kaknja (6:2) u 8. kolu Prve lige FBiH. To je "crveno-crnim" osma pobjeda, te su jedina ekipa s maksimalnim učinkom.

Golijadu je svojim pogotkom otvorio Kapetanović u 18. minuti. Na 2:0 povisio je Kurevija autogolom u 29. minuti, a isti igrač je samo dvije minute poslije zatresao i mrežu Slobode za 2:1.

U 37. minuti Husejinović je iz penala postigao treći gol za Slobodu.

Tuzlaci su u nastavku mrežu gostiju pogađali još tri puta. Merdović je u 68. minuti povisio prednost na 4:1, Kalesić u 72. na 5:1, a još jedan autogol na utakmici viđen je u 83. minuti. Ovoga puta vlastitu mrežu pogodio je Bečak. Konačnih 6:2 postavio je Piljug u 89. minuti.