SPORNE SITUACIJE

Društvene mreže bruje: Borac dao gol iz ofsajda, ali kako ovo nije prekršaj!?

Herera je s leđa "počistio" Gulijašvilija, ali sudija iz Prnjavora nije svirao prekršaj

Sporne situacije sa utakmice. Screenshot / Arenasport

1.10.2023

Derbi 9. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine pripao je Borcu koji je trijumfovao protiv Veleža rezultatom 2:0.

No, nakon utakmice u Banjoj Luci se mnogo više priča o suđenju nego o bilo čemu drugom. Velež je od 20. minute igrao s igračem manje jer je isključen Asmir Suljić poslije dva žuta kartona.

Suljić je bio neoprezan i zaslužio je isključenje. Međutim, sudija Aleksandar Njegomirović iz Prnjavora je kasnije došao u fokus javnosti.

Najviše zbog situacije iz 62. minute. Sebastijan Herera je doslovno „počistio“ Đorđija Gulijaševilija (Giorgi Guliashvili), ali sudija Aleksandar Njegomirović nije svirao ni faul.

Start Herere koji nije okarakterisan kao faul. Screenshot / Arenasport

I onda gol Stojana Vranješa u 94. minuti. Iskusni fudbaler je bio u očitom ofsajdu, ali Radislav Kačavenda nije signalizirao Njegomiroviću i gol je priznat.

Borac je na kraju slavio sa 2:0 i tako se učvrstio na čelu tabele Premijer lige BiH. Vrijedi istaći da je Zoran Kvržić postigao fantastičan pogodak u 52. minuti nakon što je prethodno fintom izbacio Edu Vehabovića.

Vranješ: U nedozvoljenoj poziciji. Screenshot / Arenasport

Društvene mreže "gore" od komentara nezadovoljnih ljubitelja fudbala u našoj zemlji.

- "Borac dao gol iz ofsajda", "Kako ovo nije prekršaj", "Ma čist start na loptu Herere" - neki su od komentara na društvenim mrežama.