Tok utakmice / Aston Vila - Zrinjski 1:0

Vila na popravnom nakon poraza u Varšavi, Zrinjski stigao bez bijele zastave

Sa večerašnje utakmice - Avaz
Sa utakmice na Vila Parku - Avaz
+3

5.10.2023

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 2. kola Konferencijske lige između Aston Vile i Zrinjskog.

Aston Vila - Zrinjski 1:0

FT - Kraj utakmice.

94' - GOL! Šteta, Mekgin je matirao Marića. Malo je nedostajalo da Zrinjski napravi novu senzaciju.

90' - Šest minuta nadoknade.

90' - Nova intervencija Marića, odlična utakmica za golmana "Plemića".

85' - Zrinjski sve bliže još jednoj senzaciji.

77' - Tomislav Kiš je zamijenio Nemanju Bilbiju. Imao je kapiten "Plemića" dobru šansu.

72' - Rendulić pravi novu izmjene. Čanađija i Tičinović su van igre, a ušli su Memija i Zlomislić.

71' - Šanza za Zrinjski! Bilbija je osvojio loptu, uposlio Kožulja koji je raspalio po lopti. No, na kraju je dosuđen i ofsajd.

70' - Marić ponovo na visini zadatka! Tilemans je sada šutirao, ali fantastičan je golman Zrinjskog. Zaključao je svoja vrata!

65' - Zaniolo je ponovo pokušao, ali Marić još jednom na visini zadatka.

64' - Žuti karton za Bilbiju i Keša nakon koškanja na terenu poslije jednog žestokog prekršaja.

62' - Kožulj je zamijenio Ivančića.

54'  - VAR! Penal je sviran za Aston Vilu, ali je nakon usporenog snimka poništena odluka.

51' - Šansa za Vilu. Votkins je centrirao, ali loše je šutirao Diego Karlos.

46' - Mnogo promjena na početku drugog dijela. Hrvanović je ustupio svoje mjesto Malekinušiću kod Zrinjskog. Emeri je na drugoj strani napravio tri izmjene. Luiz, Votkins i Keš su zamijenili Dendonkera, Durana i Dinja.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Poluvrijeme!

40' - Spektakularan pokušaj Zaniola! Uhvatio je makazice, ali odbranio je to Marić.

30' - Favorizovana Vila nema rješenja za dobro postavljene "Plemiće".

22' - Prvi žuti karton na večerašnjoj utakmici dobio je Hrvanović zbog prekršaja nad Dinjom.

15' - Kakva šansa za Zrinjski! Tičinović je pronašao Bilbiju koji je bio u odličnoj poziciji, ali odbranio je Martinez.

12' - Prilika za Vilu! Zaniolo je bio u dobroj situaciji, ali izblokirao ga je Senić.

7' - Opasna situacija! Duran se našao u prilici, ali je izbolokiran u posljednji čas. Korner za Vilu koji je očistila odbrana Zrinjskog.

5' - Uvodno ispitivanje snaga.

1' - Počela je utakmica!

"Plemići" ovaj meč dočekuju kao prvi u grupi nakon senzacionalnog preokreta protiv AZ Alkmara kada su se od 0:3 vratili i slavili sa 4:3. Vila je u prvom meču izgubila u Varšavi od Legije.

Poznati su i početni sastavi za koje su se odlučili treneri Unai Emeri i Krunoslav Rendulić.

Aston Vila: Martinez, Diego Karlos, Konsa, Mekgin, Tilemans, Dinj, Lengle, Zaniolo, Duran, Bejli, Dendonker.

Zrinjski: Marić, Čanadžija, Čorluka, Radić, Ivančić, Hrvanović, Ćuže, Jakovljević, Tičinović, Senić, Bilbija.

Rendulić je na klupi ostavio sljedeće fudbalere: Nir Oin, Marin, Zlomislić, Sabljić, Kiš, Balić, Malekinušić, Mišić, Prskalo, Memija, Kožulj.

Fudbaleri Zrinjskog imat će podršku svojih navijača na Vila Parku, njih oko 1.000 koliko ih je stiglo podržati svoje ljubimce.