SERIE A

Ludnica u Italiji: Milan pobijedio, golman Žiru spašavao trijumf "Rosonera"

Manjan je zaradio crveni karton, a trener Pioli je već tada iskoristio sve izmjene, pa je na gol morao napadač

Žiru: Imao jednu intervenciju. Twitter

8.10.2023

Fudbaleri Milana slavili su na gostovanju kod Đenove u 8. kolu Serie A rezultatom 1:0.

Nije to bila pretjerano uzbudljiva utakmica na Luiđi Ferarisu, ali je u finišu sve prštalo od akcije.

"Rosoneri" su poveli u 87. minuti kada je Musa lijepo proigrao Kristijana Pulišića (Christian) koji loptu šalje iza leđa golmana Đenove. Igralo se čak 13 minuta sudijske nadoknade.

Nakon primljenog gola Đenova je krenula na sve ili ništa, a problem za Milan javio se kada je golman Majk Manjan (Mike Maignan) zaradio isključenje u 99. minuti.

Trener Stefano Pioli već je iskoristio sve izmjene, pa je na gol morao Olivije Žiru (Olivier Giroud).

No, ni tu nije bio kraj uzbuđenjima jer je kasnije i golman Đenove Josep Martinez dobio crveni karton.

Žiru je imao i jednu intervenciju, a Milan je ovim trijumfom došao na prvo mjesto Serie A.

Za razliku od Milana, Inter je prokockao pobjedu protiv Bolonje na Meaci (2:2).