Sarajevo došlo do visoke pobjede protiv Željezničara u 150. gradskom derbiju

Obje ekipe imale su veliku podršku svojih navijača, a na kraju više razloga za slavlje imao je bordo dio grada

Sa utakmice na Koševu - Avaz
+11

8.10.2023

Fudbaleri Sarajeva savladali su ljutog rivala Željezničar u jubilarnom 150. gradskom derbiju odigranom u sklopu 10. kola Premijer lige BiH sa 3:0.

Meč je odigran u sjajnoj atmosferi na stadionu Asim Ferhatović Hase. Obje ekipe imale su veliku podršku svojih navijača, a na kraju više razloga za slavlje imao je bordo dio grada.

Željezničar je nešto bolje otvorio utakmicu, ali u 26. minuti nakon kombinacije s Renanom Oliveirom pogađa Ajdin Hasić. Prvi šut mu je odbranio Vedad Muftić, ali je Hasić odbitak poslao u mrežu.

Taj gol poremetio je goste sa Grbavice. U finišu prvog dijela igrači Željezničara su tražili penal, ali sudija Miloš Gigović nije pokazao na bijelu tačku.

Sarajevo je u finišu prvog dijela preko Renana Oliveire došlo do 2:0.

Željezničar je u drugom dijelu imao nekoliko prilika, ali nije došao do gola. Ističe se šansa Nedima Mekića u 78. minuti, ali njegov šut sa ruba šesnaesterca je otišao pored gola.

Rezervista Hamza Čataković je u nadoknadi meča postigao gol za 3:0. Prethodno je imao šansu u 88. minuti, ali ga je Muftić sjajno zaustavio.

Ovo je 45. pobjeda Sarajeva protiv Željezničara. "Plavi" imaju jednu više, a 59 duela završeno je bez pobjednika.

Sarajevo u narednom kolu gostuje Borcu, dok Željezničar dočekuje Zvijezdu 09.