Tok utakmice / Željezničar - Zvijezda 09 1:0

Kapitensku traku večeras nosi Sulejman Krpić

Sa večerašnje utakmice. FK Željezničar / Adem Ćatić

21.10.2023

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 11. kola Premijer lige BiH između Željezničara i Zvijezde 09 koji se igra na Grbavici.

Željezničar - Zvijezda 09 1:0 (Mekić 57')

FT - Kraj utakmice.

90' - Četiri minute nadoknade.

82' - Velika šansa za goste! Veličković je izašao sam pred Muftića koji čudesno spašava svoj tim.

64' - Prilika za Drlju! Izašao je ofanzivac Želje sam pred Jelovca, ali odbranio mu je to golman gostiju.

57' - GOOOOOOOOOOOL! Željezničar vodi, sjajno je pogodio Nedim Mekić! Ovo mu je peti pogodak ove sezone.

51' - Šansa za Željezničar! Amoa je bio neometan, ali glavom šutira pored gola.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme na Grbavici.

46' - Bašić je napravio jednu izmjenu, Drljo je zamijenio Štilića.

HT - Kraj prvog poluvremena.

45+2' - Prilika za domaće! Krpić je šutirao, ali ide to pored gola.

45' - Dvije minute nadoknade.

39' - Još jedna šansa za "Plave"! Amoa je centrirao, lopta je išla prema Krpiću, ali u posljednji čas je reagovao Šapić.

31' - Nova prilika za Željezničar! Krpić je centrirao, a Štilić iz trka šutirao sa 20-ak metara. Silovit šut je otišao pored gola.

24' - Ofsajd! Krpić je zatresao mrežu gostiju, ali je gol poništen zbog nedozvoljene pozicije.

23- Šansa za Zvijezdu 09! Vadze je šutirao sa nekih 16 metara, ali istakao se Muftić.

19' - Zaprijetili su gosti, ali ide ovo daleko od gola Vedada Muftića.

15' - Zvijezda se oslobodila početnog pritiska domaćih.

10' - Prečka za Željezničar! Štilić je ubacio iz kornera, a Amoah glavom pogađa okvir gola.

5' - Željezničar ima inicijativu od početka meča.

1' - Počela je utakmica!

"Plavi" ovaj duel dočekuju nakon teškog poraza protiv gradskog rivala Sarajeva od 3:0, dok je tim iz etno sela Stanišića na posljednjem mjestu.

Treneri dva tima odredili su početne sastave, a treba istaći da je Nermin Bašić napravio zanimljivu promjenu kod "Plavih".

Naime, kapitensku traku nosi Sulejman Krpić iako su u sastavu Edin Cocalić i Semir Štilić, zamjenici Aleksandra Kosorića.

Inače, glavni sudija večerašnje utakmica na Grbavici će biti Elvedin Topuzović iz Tuzle, dok su njegovi pomoćnici Marko Perić (Mostar) i Arnel Novalić (Doboj). Četvrti sudija je Sabrija Topalović iz Zenice.