HRVATSKO PRVENSTVO

Osijek šokirao Hajduk usred Poljuda, mladi bh. fudbaler potezom privukao pažnju na sebe

Bio je usamljen na protivničkoj polovini među igračima Hajduka, ali nije odustajao i na kraju je uz malo sreće riješio pitanje pobjednika

Omerović: Odličan nastup. Zvonimir Barišin / Pixsell

22.10.2023

Osijek je u 12. kolu HNL-a šokirao Hajduk na Poljudu i pobijedio sa 2:0.

Splićanima nije pomogao ni veliki broj njihovih navijača, a jedan od junaka Osijeka bio je bh. fudbaler Nail Omerović.

Osijek je poveo golom Petra Brleka u 46. minuti nakon sjajne akcije, a trijumf je potvrdio Omerović u 75. minuti.

Mladi bh. fudbaler je bio sam pred protivničkim šesnaestercom, ali ga to nije pokolebalo. Uspio se namjestiti na šut, a onda je imao i dosta sreće. Lopta je pogodila stativu, a onda se od leđa Hajdukovog golmana Ivana Lučića odbila u mrežu.

Pogodak je na kraju pripisan kao autogol Lučića, ali detalj iz 75. minute riješio je pitanje pobjednika na Poljudu.

Nail Omerović je 20-godišnji ofanzivac koji je u Osijek stigao 2021. godine iz tuzlanske Slobode. Prethodno je još igrao za omladinski tim Zvijezde iz Gradačca.

Svoj prvi profesionalni ugovor s Osijekom potpisao je u februaru ove godine u trajanju do 2026.

Do prvog tima Osijeka se probijao kroz nastupe za drugi tim kluba sa Opus Arene. Debitovao je u pobjedi protiv Gorice (2:0) kada je u završnici utakmice zamijenio Miju Caktaša.

Može pokrivati više pozicija. Osim krilnih pozicija, može igrati još i lijevog i desnog beka.

Do sada je sakupio i pet nastupa za U-21 selekciju Bosne i Hercegovine.