NEVJEROVATAN PODATAK

Lokateli junak Juventusa protiv Milana, a na današnji dan 2016. dao je gol za "Rosonere" protiv "Stare dame"

Italijanski veznjak će pamtiti 22. oktobar

Lokateli: Sada strijelac u drugom dresu. Twitter

22.10.2023

Fudbaleri Juventusa ostvarili su gostujuću pobjedu protiv Milana u 9. kolu Serie A rezultatom 1:0.

Junak "Stare dame" bio je Manuel Lokateli (Locatelli) koji je pogodio u 63. minuti susreta. Lokateli je bivši fudbaler Milana, a nevjerovatan podatak veže se za strijelca jedinog gola.

Naime, 22. oktobra 2016. Lokateli je dao gol za Milan protiv Juventusa (1:0), a sedam godina kasnije donio je pobjedu "Staroj dami" protiv "Rosonera".

Inače, Milan je od 40. minute igrao s igračem manje zbog isključenja Malika Tijava (Malick Thiaw).

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Rade Krunić vratio se na teren poslije mjesec dana pauze. Igrao je od 60. minute.

Milan u narednom kolu gostuje Napoliju, dok Juventus dočekuje Veronu.