U drugom meču ove grupe F Borusija Dortmund vodi protiv Njukasla sa 1:0

Sa utakmice u Francuskoj - Avaz
Rade Krunić - Avaz

25.10.2023

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos utakmica 3. kola Lige prvaka.

PSG - Milan 3:0

Njukasl - Borusija Dortmund 0:1

Lajpcig - Zvezda 2:1

Jang Bojs - Mančester siti 1:3

Antverp - Porto 1:4

Seltik - Atletiko Madrid 2:2

90' - Kraj na Parku prinčeva!

89' - GOOOOOOOOOOL! Sjajna akcija Parižana, a posljednji ekser na kovčeg Milana zabija Li Kang-In.

85' - GOL! Olmo za ovjeru pobjede Lajpciga protiv Zvezde, Haland riješio pitanje pobjednika u Švicarskoj.

82' - Šansa za Mbapea! Bila je ovo sjajna akcija Parižana, Mbape je dobio loptu, dobro je gađao, ali brani Manjan uz pomoć stative.

77' - Krunić je završio utakmicu. Adli ga je zamijenio.

71' - PSG rutinski čuva prednost protiv Milana.

70' - GOL! Zvezda se vraća u život protiv Lajpciga, Stamenić je strijelac.

69' - GOL! Evanilson daje svoj drugi, a ukupno treći gol Porta protiv Antverpa.

68' - GOL! Siti ponovo vodi protiv Jang Bojsa, evo pogotka i Erlinga Halanda. To mu je prvi u Ligi prvaka ove sezone.

63' - Prvi šut Milana u okvir gola, no pokušaj Pulišića nije namučio Donarumu.

59' - GOL! Ćavi Simons matira Glazera, Zvezda sada ima dva gola zaostatka protiv Lajpciga.

55' - GOL! Alvaro Morata donosi drugo izjednačenje Atletiku na Seltik Parku.

54' - GOL! Kakvo otvaranje drugog poluvremena za Porto! Prvo je Evanilson izjednačio, a sada Eustakio donosi preokret protiv Antverpa.

53' - GOL!  Elija zabija za Jang Bojs i poravnava rezultat protiv Mančester sitija. Prethodno je početkom drugog dijela Akandži doveo "Građane" u vodstvo.

53' - GOOOOOOOOOL! Sada definitivno PSG dolazi do drugog gola, strijelac je Kolo Muani.

48' - VAR! Nakon gledanja usporenog snimka, sudija Vinčić je poništio pogodak Dembelea.

48' - Provjerava se ovaj gol!

48' - GOOOOOOOOOL! Osman Dembele pogađa, Milan je na koljenima.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Poluvrijeme na Parku prinčeva.

45+' - Napokon malo posla i za Donarumu, ali pokušaj Tea Ernandeza nije bio toliko opasan.

45' - GOL! Pao je pogodak u grupi F, Borusija vodi na gostovanju kod Njukasla pogotkom Nmeke.

37' - GOL! Jusuf dovodi Antverp u vodstvo protiv Porta.

35' - Zanimljivo ovo je prvi gol koji je Milan primio u Ligi prvaka ove sezone. Još nije postigao nijedan.

30' - GOOOOOOOL! Magija Kilijana Mbapea, PSG poveo protiv Milana!

28' - GOL! Seltik ponovo vodi protiv Atletika, Palma donosi Škotima novo vodstvo.

25' - Bez mnogo uzbuđenja u Parizu u ovim trenucima.

25' - GOL! Grizman je imao sreće. Nije pogodio iz penala, ali odbitak šalje u mrežu. Atletiko izjednačio protiv Seltika.

17' - I Hakimi je požutio na Parku prinčeva, već treća javna opomena na ovoj utakmici koju je podijelio slovenski sudija Slavko Vinčić.

12' - GOL! Lajpcig je preko Rauma poveo protiv Zvezde.

10' - PSG je od starta napao "Rosonere" koji su se konačno oslobodili tog pritiska. Pulišić je izborio korner.

7' - Još jedna žuti karton za Milan, požutio je naš Rade Krunić.

5' - GOL! Prvi gol na večerašnjim utakmicama, Seltik je poveo protiv Atletiko Madrida preko Furuhašija.

4' - Tijav dobija žuti karton nakon što ga je prevario Kolo Muani.

1' - Počela je utakmica!

Pred nama je šest susreta koji se igraju u terminu od 21 sat, a najviše pažnje privlače dueli u okviru grupe F gdje se sastaju PSG i Milan, te Njukasl i Borusija Dortmund.

S posebnom pažnjom pratit ćemo duel sa Parka prinčeva, a među starterima Milana našao se i bh. reprezentativac Rade Krunić.

Krunić: Nalazi se u početnom sastavu. Twitter

PSG igra u sastavu: Donaruma, Hakimi, Markinjos, Škrinjar, Ernandez, Zaire-Emeri, Ugarte, Vitinja, Dembele, Kolo Muani i Mbape.

Milan: Manjan, Ernandez, Tomori, Tijav, Kalulu, Musah, Reinders, Krunić, Leao, Pulišić i Žiru.

Uporedo ćemo pratiti dešavanja i sa ostalih terena. Sastaju se još Lajpcig - Zvezda, Jang Bojs - Mančester siti, Antverp - Porto i Seltik - Atletiko Madrid.

Zanimljivo da će se na suprotnim stranama na travnjaku Parka prinčeva naći braća Ernandez, Lukas koji od ovog ljeta igra za PSG, te Teo koji već godinama slovi za jednog od najboljih fudbalera Milana.

Večerašnja utakmica Milana bit će jubilarna za njegovog trenera Stefana Piolija. Naime, ovo će biti 200. meč Piolija na klupi "Rosonera" s kojima je pretprošle sezone osvojio Skudeto.