RAZOČARAVAJUĆI START

O kako veliki padaju: Ajaks ponižen od PSV-a i sada su zadnji na tabeli

Ajaks je ovim porazom pao na posljednju poziciju sa samo pet osvojenih bodova iz deset kola

Ajaks: Peti poraz u nizu. Twitter

29.10.2023

Fudbaleri PSV-a i Ajaksa odigrali su derbi nizozemskog prvenstva, a rezultat na kraju utakmice glasio je 5:2.

"Kopljanici" su poveli na ovoj utakmici golom u 10. minuti od Branka van den Bumena (Branco Boomen), ali je Irving Lozano (Hirving) poravnao vrlo brzo.

Poveli su gosti iz Amsterdama ponovo pred sami kraj prvog poluvremena, ali to je bila samo uvertira za nevjerovatno drugo poluvrijeme PSV-a.

Lozano je postigao dva gola i upotpunio het-trik, dok su Luk de Jong i Ismael Saibari također pogađali.

Reprezentativac BiH Benjamin Tahirović je utakmicu odgledao s klupe za rezervne igrače.

Ajaks je ovim porazom pao na posljednju poziciju sa samo pet osvojenih bodova iz deset kola, dok je PSV maksimalan i imaju na svom kontu 30 bodova.