PREMIJER LIGA ENGLESKE

"Siti" na pogon Halanda deklasirao Junajted: Norvežanin nerješiva enigma za odbranu "Crvenih đavola"

Siti je upisao još jednu fenomenalnu pobjedu u gradskom derbiju

Haland: Sjajan nastup. Twitter

29.10.2023

Mančester siti je u derbiju kola slavio na gostovanju kod gradskog rivala, Mančester junajteda, a rezultat na kraju utakmice je bio 0:3.

"Građani" su bili bolji rival od samog starta utakmice, a Erling Haland (Haaland) još jednom je pokazao svoj kvalitet. Norveški napadač je upisao dva gola i jednu asistenciju u gradskom derbiju, te je tokom trajanja cijele utakmice bio nerješiva enigma za odbranu Junajteda.

Prvi gol je postigao, nakon što je dosuđen penal za Siti, u 26. minuti utakmice.

Nekoliko minuta kasnije, igrači Junajteda su imali dobru priliku da dođu do poravnanja, ali je Bruno Fernandeš šutirao pored gola.

Haland je mogao do drugog gola u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, ali je golman Onana izvukao nemoguće.

Međutim, nije dugo čekao na novu priliku, pošto je već u 49. minuti ponovo bio strijelac. Ovoga puta je pogodio glavom.

Sjajan susret je upotpunio i asistencijom za Fila Fodena (Phil) koji je postavio konačan rezultat u 80. susreta.

Mančester siti je pobjedom skočio na 3. poziciju sa 24 boda, dok je Junajted 8. sa 15 osvojenih bodova.